SIPO

Jak založit a nastavit SIPO

Přehrajte si video a dozvíte se bezmála vše o možnostech a způsobech založenínastavení SIPO

Založení a nastavení SIPO ve 3 krocích

01Navštivte
pobočku

SIPO vám na počkání a bezplatně založíme na libovolné pobočce České pošty. K založení budete potřebovat pouze doklad totožnosti, např. občanský průkaz.

Co je dobré vědět před návštěvou pobočky:

K založení SIPO s sebou potřebujete jeden průkaz totožnosti, např. platný občanský průkaz.

Současně se založením SIPO získáte Spojovací číslo, které je vaším jedinečným identifikátorem, obdobně jako číslo účtu v bance. Spojovací číslo je následně potřeba předat vašim dodavatelům služeb, u kterých si přejete platit prostřednictvím SIPO a také bance, pokud si zvolíte typ úhrady Inkasem z bankovního účtu.

Náš TIP

K úhradě rozhlasových a televizních poplatků prostřednictvím SIPO se můžete přihlásit na libovolné pobočce České pošty. Ušetřete si čas a využijte návštěvu pobočky k založení SIPO i pro přihlášení rozhlasových a televizních poplatků.

02Nastavte platby
u vašich dodavatelů
služeb

Pro nastavení plateb přes SIPO je pouze potřeba vašim jednotlivým dodavatelům služeb předat vaše "Spojovací číslo", které získáte při založení SIPO.

Pokud váš dodavatel umožňuje platbu prostřednictvím SIPO, předejte mu vaše Spojovací číslo a požádejte jej o pravidelnou úhradu prostřednictvím SIPO.

 

Ověřit dostupnost SIPO u vašeho dodavatele služeb

Kompletní přehled dodavatelů služeb umožňujících SIPO

Výjimkou jsou rozhlasové a televizní poplatky, k jejichž uhradě je možné se přihlásit na libovolné pobočce České pošty.

Vaši dodavatelé nám následně každý měsíc předají informace o vašich platbách. Ty pro vás sdružíme do jediné platby, na kterou vám zašleme Platební doklad.

Součástí Platebního dokladu je přehledný rozpis plateb jednotlivých dodavatelů, takže máte kontrolu, za co a kolik platíte.

03Zvolte způsob
úhrady

SIPO lze uhradit na pobočce nebo u doručovatele České pošty, jednorázovým příkazem k úhradě nebo Inkasem z bankovního účtu.

Obálka Začátkem každého měsíce obdržíte Platební doklad, na kterém budou uvedeny veškeré platby, které mají být uhrazeny přes SIPO v aktuálním měsíci.

SIPO lze uhradit:

NA POŠTĚ

SIPO uhradíte na přepážce České pošty po předložení Platebního dokladu, na kterém vám úhradu potvrdíme. Úhradu je nutné provést ve stanovené splatnosti.

Náš TIP

Se Zákaznickou kartou České pošty máte platbu SIPO na přepážce levnější!
Pro více informací navštivte stránky Zákaznické karty.

U DORUČOVATELE

SIPO uhradíte u doručovatele České pošty po předložení Platebního dokladu. Potvrzený Platební doklad vám doručovatel vrátí následující pracovní den. Úhradu je nutné provést ve stanovené splatnosti.

JEDNORÁZOVÝM PŘÍKAZEM K ÚHRADĚ

SIPO uhradíte jednorázovým příkazem k úhradě ve prospěch účtu 156080780/0300. Nezapomeňte z aktuálního platebního dokladu vyplnit: Variabilní symbol, Specifický symbol (spojovací číslo) a předepsanou částku, nebo načtěte tyto údaje pomocí QR kódu z Platebního dokladu. Platbu je potřeba provést tak, aby úhrada byla na účtu České pošty připsána nejpozději poslední pracovní den stanovené splatnosti.

INKASEM Z BANKOVNÍHO ÚČTU

Pro tento typ úhrady je nejprve potřeba se spojit s vaší bankou, předat jí Spojovací číslo a nastavit si u ní svolení k inkasu SIPO. Následně úhrady SIPO probíhají každý měsíc automaticky. Podmínkou je dostatek prostředků na vašem bankovním účtu a nastavený dostatečný limit.

Podívejte se na Seznam bank (xls, 8kB), které tento typ úhrady SIPO nabízí.

Pro informaci o cenách navštivte stránku Ceník.

Zavolejte nám

Zavolejte nám

Máte dotazy na SIPO?
Zavolejte našim specialistům.

+420 210 123 456

Pracovní dny: 8:00 - 18:00

Napište nám

Napište nám

Upřednostňujete e-mail?
Napište nám svůj dotaz
a my vám jej rádi zodpovíme.

Napsat dotaz